فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 6 تیر 1403

مردی که دوست می‌داشتم ،نسرین قربانی

تصویر تست

 مردی که دوست می‌داشتم ،نسرین قربانی

 
 دو رمان جدید نسرین قربانی با عنوان‌های «مردی که دوست می‌داشتم» و «بادام‌های تلخ» توسط انتشارات کتاب‌سرای تندیس و نشر برکه راهی بازار شد.
 
«مردی که دوست می‌داشتم» با «بادام‌های تلخ» به بازار آمد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نسرین قربانی در سال 1337 در تهران متولد شد. وی کار نویسندگی را از سال 82 با نوشتن داستان‌های کوتاه در روزنامه اعتماد آغاز کرد و مجموعه داستان «خانه پدری» نخستین اثر اوست که از سه داستان تشکیل‌شده است. او در روزهای گذشته دو رمان «مردی که دوست می‌داشتم» و «بادام‌های تلخ» را روانه بازار کرد تا تعداد رمان‌هایش به عدد هفت برسد.

قربانی در توضیح رمان «مردی که دوست می‌داشتم» اظهار کرد:‌ این کتاب جریان سیال ذهن یک زن است که رفتن پدر، تأثیرات بدی بر زندگی‌اش می‌گذارد چراکه پس‌ازاین اتفاق، دائماً با پدری خیالی که ساخته ذهنش است صحبت می‌کند. علاوه بر این، مادر تفکرات یک زندگی زن‌سالار را برایش ایجاد کرده و باعث شده تا از مردها متنفر باشد و فکرهایی در ذهنش ایجاد شود.

وی ادامه داد: تفکرات ذهنی پروانه، شرایطی را ایجاد کرده تا به همسر خود شک کند و این فکر ایجاد شود که زن دیگری در زندگی همسرش است. داستان دو راوی دارد، راوی اصلی سروش، پدر ذهنی پروانه و راوی دوم خود پروانه است.

این نویسنده در تشریح دلایل پرداختن به این موضوع گفت:‌ همیشه برایم سؤال بود که دلیل خیانت مردان چیست و آیا مردان خوب هم ممکن است به دلیل شرایط زندگی دچار اشتباه شوند؟ درواقع برخلاف تصورات موجود، گاهی زنان مقصر هستند و باعث خیانت مردان می‌شوند.

وی ادامه داد: این کتاب در 250 صفحه و با قیمت 12 هزار تومان توسط انتشارات کتاب‌سرای تندیس روانه بازار شده است.
 
قربانی در توضیح هفتمین رمانش بانام «بادام‌های تلخ» نیز اظهار کرد: این رمان به مساله نامادری اشاره دارد. چراکه نامادری از گذشته تا به امروز در ذهن ما یک هیولا بوده است اما این موضوع در بسیاری از موارد درست نیست و فقط دیدگاهی است که توسط اطرافیان در ذهن کودک نقش می‌بندد.

وی ادامه داد: نامادری هم مانند یک مادر وظیفه تربیت فرزندان همسرش را برعهده دارد و گاهی لازم است که برخوردهای جدی با کودک داشته باشد. معمولاً اطرافیان این موضوع را زیادی بزرگ می‌کنند.

این نویسنده با اشاره به شخصیت‌های داستان گفت: راوی این داستان نیز یک خانم ایرانی است. شخصیت‌های داستان اسم مشخصی ندارند و بر اساس ذهن راوی نام‌گذاری شده‌اند. برای مثال به دلیل اینکه همسرش تندتند صحبت می‌کند نام دارکوب را برای او انتخاب کرده است یا اسم پسر همسرش را خرگوشک و فرزندان خودش را موجود کوچک و عروسک گذاشته است.

وی در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: رمان «بادام‌های تلخ» در 528 صفحه و باقیمت 27 هزار تومان توسط نشر برکه خورشید منتشرشده است.