فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 29 فروردین 1403

چهارمین محفل شعرخوانی «سیب نقره‌ای» برگزار می‌شود |به گزارش پایگاه خبری شاعر، چهارمین محفل شعرخوانی «سیب نقره‌ای» فردا یکشنبه ۲۰ اسفند توسط فرهنگسرای عطار نیشابوری با مشارکت کانون شعر و ترانه فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

محفل ادبی «سیب نقره ای» با هدف دورهمی افراد علاقه‌مند به ادبیات و اشتراک دیدگاه‌ها و آثار ادبی به صورت ماهانه برگزار می‌شود. به همین منظور باشگاه ادبی فرهنگسرای عطار نیشابوری در نظر دارد با مشارکت کانون شعر و ترانه فرهنگسرای ارسباران چهارمین محفل شعرخوانی «سیب نقره ای» را با حضور امیر حسین و عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه‌سرا و اهالی فرهنگ و ادبیات برگزار کند.

در این محفل ادبی شاعران مهمان به شعرخوانی می‌پردازند و از نقد کارشناسان برنامه بهره می‌برند و در ادامه مراسم پاسداشت از فعالیت‌های ادبی و هنری امیر حسین و عبدالجبار کاکایی برگزار می‌شود.

عبدالجبار کاکایی در ایلام متولد شده است. وی تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ارشد ادبیات فارسی ادامه داده، از سال سوم دبیرستان شروع به شعر گفتن کرده است. اولین اثر منتشرشده او چهارپاره‌ای با موضوع جنگ و اولین اثر او که به‌طور مستقل چاپ شده «آرزوهای واپسین» (سال ۶۹، انتشارات همراه) بوده است. وی کارشناس ادبی مطبوعات و صدا و سیما، مدیر واحد ادبی مؤسسه نشر آثار امام و مدرس و معاون اجرایی برخی از فرهنگسراهای تهران می‌باشد. همچنین همکاری‌هایی نیز با حوزه هنری داشته است. از میان آثار او کتابهای «سالهای تاکنون» و «بررسی شعر پایداری ایران و جهان» تاکنون دو دوره برگزیده کتاب سال دفاع مقدس شده است. کاکایی هم اکنون جلسات شعر خوانی و مثنوی پژوهی را درکانون شعر و ترانه فرهنگسرای ارسباران به دبیری فرزند خود امیر حسین کاکایی برگزار می‌کند.

برنامه مورد اشاره فردا یکشنبه ۲۰ اسفند از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن فرهنگسرای عطار نیشابوری برگزار می‌شود.منبع : مهر نیوز