فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 29 فروردین 1403

نخستین جشنواره بین‌المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان دادبه گزارش پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) این جشنواره شعر که در پاسداشت مقاومت مردم فلسطین برگزار می‌شود در موضوعات و محورهای شهدای مقاومت، قهرمانان نبرد طوفان الاقصی، بازندگان، میدان نبرد و روایت عکس و در همه قالب های شعر عربی فصیح و عامیانه برگزار می‌شود.

در فراخوان این جشنواره از شهیدان صالح العاروری، شهید وسام الطویل، شهید أبوتقوی السعیدی، شهید خبرنگار و هنرمند علی نسمان، شهید زن فلسطینی جمیلة الشنطی، شهید کودک ریم علی بدوان معروف به (روح الروح)، شهید فعال اجتماعی محمد فائز الحسنی و همچنین از میان قهرمانان نبرد طوفان الاقصی به یحیی السنوار، محمد الضیف، بدر الدین الحوثی، سیدحسن نصرالله و چهره رسانه ای وائل دحدوح و همچنین به قوت ایمان در میان مردم غزه و امیدشان به آینده اشاره شده است.

همچنین در بخش بازندگان به بایدن به عنوان بازنده‌ای حامی بازنده‌ای دیگر، نتانیاهو آخرین نفس‌های شیطان، مهاجرت معکوس و خالی شدن شهرک ها و شکست سربازان، افسران و سلاح دشمن اشاره شده است و در بخش میدان نبرد به فتوحات میدانی مجاهدان، جمله به بیمارستان ها و مدارس، و تخریب منازل و حمله به آوارگان در اردوگاه اشاره شده است.

جایزه برتر این جشنواره نیز ۱.۵ میلیون دینار عراقی تعیین شده و در دو بخش شعر فصیح و مردمی سه جایزه جداگانه تقدیم خواهد شد.

علاقه‌مندان به مشارکت در این جشنواره و مسابقه می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ ماه مبارک رمضان به آدرس ایمیل daftaresher.h@gmali.com ارسال کنند.منبع : ایبنا