فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 1 مرداد 1403

محفل شعر عاشورایی اشک ردیف برگزار شد |به گزارش پایگاه خبری شاعر، محفل شعر عاشورایی «اشک ردیف» با حضور جمعی از شاعران آئینی در خانه شعر و ادبیات برگزار شد.

چراغ این محفل را سید حسین متولیان شاعر آئینی و بازیگر با روضه‌ای در وصف امام حسین (ع) شروع کرد و خواند: روضه از مادر امام حسین (ع) شروع شد.

احمد بابایی نیز از شاعران و ذاکران اهل‌بیت (ع) که ویژگی سبک خاص خودش را دارد و شاعری را از پدرش «حاج سیروس» به ارث برده، نیز شعری در وصف امام حسین (ع) خواند.

همچنین محمود حبیبی کسبی به عنوان میزبان این محفل، بخش‌هایی از شعرهای عاشورایی نیز تبریزی را قرائت کرد.

هادی جان فدا که در بخش شعر کلاسیک و نوحه آثار زیبایی خلق کرده، شاعر بعدی این محفل بود و قصیده‌ای که برای پیراهن سیدالشهدا سروده بود را اجرا کرد.

امیرعلی سلیمانی نیز که تجربه موفقی در جشنواره شعر فجر در بخش شاعران جوان دارد، حاضران در محفل شعر عاشورایی را دو غزل مهمان کرد و خواند: من که مَحرم نیستم
اهل مُحرم نیستم…

محمدرضا طهماسبی نیز یک غزل و یک قصیده برای مهمانان محفل عاشورایی خواند.

محمد رسولی که بیشتر با عنوان شاعر آئینی شناخته شده است و در عرصه نوحه فعالیت دارد در وصف کربلا خواند: کربلا مقصد ما نیست که سرمنزل ماست…

محسن عرب خالقی از دیگران شاعرانی که در عرصه شعر کلاسیک و نوحه فعالیت دارد نیز در وصف امام حسین (ع) و واقعه کربلا خواند: اشکی که دنیا را به آتش می‌کشد، امروز از حرمتش خاموش خواهد شد جهنم‌ها..

ناصر فیض شاعر و طنزپرداز، آخرین شاعر محفل عاشورایی بود که قطعه کوتاهی برای حاضران در محفل عاشورایی اجرا کرد.منبع : مهر نیوز