فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 6 تیر 1403

عرضه اینترنتی ۷۰۰ کتاب‌ تخصصی انقلاب و دهه فجر در کتاب‌رسان ایده‌بوکهادی شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) در همدان اولویت برنامه‌های فرهنگی را در راستای عدالت فرهنگی، توجه به مناطق کم برخوردار و افزایش نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: یکی از این برنامه‌ها برگزاری جشنواره شعر طنز ناون است که این جشنواره به صورت استانی و با حضور شاعران طنز پرداز استان همدان در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه به میزبانی شهرستان نهاوند برگزار خواهد شد.

وی به تشریح برنامه شعر طنز ناون پرداخت و گفت: تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی ادبی، اجرای برنامه‌های شاد، سخنرانی و پخش کلیپ از برنامه‌های متنوع این جشنواره است.

شیرمحمدی در ادامه به برگزاری سایر برنامه‌های فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت شاعران و نویسندگان انجمن‌های ادبی و توجه ویژه به مضامین انقلاب اسلامی در اشعار شاعران، تجلیل از نویسندگان صاحب اثر، رونمایی از کتاب، نشست‌های معرفی و نقد کتاب از دیگر برنامه‌های ادبی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام دهه فجر است.

وی به اجرای برنامه‌های مشارکتی اداره‌کل با سایر ارگان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم عصر شعر زمستانه با همکاری انجمن ادبی شهید آوینی و تجلیل از تعدادی از شاعران و نویسندگان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بیان کرد: اهدا و توزیع کتاب با موضوعات عمومی، مذهبی و فرهنگی به مراکز فرهنگی آموزشی استان و اهدای ۲۰ بسته فرهنگی با موضوع دفاع مقدس به ۲۰ منطقه محروم استان نیز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به برگزاری محفل تلویزیونی هجدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با مشارکت مرکز صدا و سیمای همدان، خاطرنشان کرد: عرضه اینترنتی کتاب‌های تخصصی با موضوعات انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر با حدود ۷۰۰ عنوان توسط کتاب رسان ایده بوک و برنامه‌های متعدد فرهنگی در مراکز فرهنگی و رسانه‌ای زیرمجموعه اداره‌کل از جمله این برنامه‌ها هستند.منبع : ایبنا