فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 4 تیر 1403

سوگواره شعر رییس جمهور برگزار می‌شود |به گزارش پایگاه خبری شاعر، در پی شهادت سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور اسلامی ایران، آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) لغو و مراسم سوگواره شعر خادم الرضا(ع) به جای آن برگزار می‌شود.

در پی حادثه سقوط هلی‌کوپتر و شهادت رییس جمهور و همراهانش، مرتضی سعیدی‌زاده مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) اعلام کرد آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره امام رضا(ع) که قرار بود عصر امروز با حضور مقامات و چهره‌های برجسته کشوری و استانی در مشهد برگزار شود، لغو شده است. این تصمیم در حالی اتخاذ شده که ملت ایران در سوگ از دست دادن خادم الرضا(ع)، رئیس جمهور محبوب خود به سر می‌برند.

وی افزود: ضمنا به مناسبت این فقدان بزرگ، مراسم سوگواره شعر خادم الرضا(ع) با حضور اهالی فرهنگ، ادب و هنرمندان در مشهد مقدس برگزار خواهد شد تا یاد و خاطره ایشان را گرامی دارند. سوگواره شعر خادم الرضا(ع)، که به یاد و نام رئیس جمهور شهید برپا می‌شود، دوشنبه ۳۱ اردیبهشت همزمان با نماز مغرب و عشا، در بولوار پیروزی، نبش خاقانی ۱۰، مجتمع شهدای سلامت (برج سپید)، برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: این مراسم فرصتی است تا شاعران ملی و استانی در بیان احساسات و همدردی خود با خانواده‌های داغدار و ملت ایران شرکت کنند. ایران اکنون در حالت عزای عمومی به سر می‌برد و این مراسم به عنوان بخشی از فرآیند سوگواری ملی، به ابراز همدردی با ملت شهید پرور ایران اسلامی می‌پردازد.منبع : مهر نیوز