فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 31 تیر 1403

سه دفتر شعر جدید روانه بازار کتاب شدبه گزارش پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا)، اولین دفتر شعر با عنوان «آه‌شار» مجموعه غزل‌های فاطمه هاوشکی است که با ۳۱ غزل، راویت زنانه‌ای را از ارتباط شاعرانه با طبیعت، بیابان، آرزوی باران، شوق دیدار ابر، لب تشنگی و پیوند این مفاهیم با عشق دربردارد و در خلال غزل‌ها روایت‌های مادرانه‌ای از ارتباط عاشقانه شاعر با دخترش هم گنجانده شده است.

«ریل‌های زنگ‌زده» نیز گزیده اشعار فاطمه سادات‌میر از سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ است که برای اولین‌بار منتشر می‌شود. اشعار کتاب، تلفیقی از حال و هوای سنت‌های قدیمی عاشقانه و عصر مدرن است که گاهی به سمت انتقاد پیش می‌رود و شاعر سعی کرده شعرهای مجموعه را با بیان لطیفی بسراید تا احساسات مخاطب و منطق او را هم‌زمان درگیر معنا کنند. «ریل‌های زنگ‌زده» از نگاه شاعر تلاشی برای آغاز تغییر در سبک‌های تلفیقی شعر سپید است.

«ناپدیدتر» نیز سومین دفتر شعر است که ایمان طرفه آن را سروده و شامل ۶۰ غزل عاشقانه و مذهبی است که شاعر آنها را در فاصله ۲۰ سال یعنی از سال‌های دهه هفتاد تا دهه نود سروده و مملو از احساس، شور، خیال‌انگیزی و تصویرسازی است.

«آه‌شار» با شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۶۵ هزار تومان، «ریل‌های زنگ‌زده» با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۹۴ هزار تومان و «ناپدیدتر» با شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۹۴ هزار تومان در بازار نشر موجود است.منبع : ایبنا