فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 29 تیر 1403

دهم مردادماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «بر ساحل بحار» است |به گزارش پایگاه خبری شاعر، حجت الاسلام سید حسین سیدی ظهر چهارشنبه در نشست خبری اولین جشنواره تخصصی شعر علامه مجلسی به قدرت ماندگاری هنر اشاره و اظهار کرد: دنیا خیام را به شعر می‌شناسد و این اثر ماندگاری هنر است.

دبیر علمی جشنواره «برساحل بحار» ابراز کرد: در حوزه کمتر به مباحث هنری پرداخته می‌شود و در این میان ما به ترویج فرهنگ ایرانی اسلام از دریچه هنر پرداخته است و برگزاری اولین جشنواره تخصصی شعر علامه مجلسی در این راستاست.

وی به محورهای این جشنواره اشاره کرد و گفت: اولین جشنواره تخصصی شعر علامه محمدباقر مجلسی با عنوان «برساحل بحار» با موضوعات زندگی و شخصیت علامه مجلسی، جایگاه علمی آثار و تالیفات و شاگردان و خدمات علامه مجلسی به اسلام و تشیع برگزار می‌شود.

سیدی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی جایگاه علامه مجلسی در قالب هنر و شعر عنوان کرد و گفت: کتاب بحارالانوار؛ امتیازات و نوآوری‌ها به عنوان بخش ویژه جشنواره در نظر گرفته شده است.

دبیر علمی جشنواره «برساحل بحار» در خصوص جوایز این جشنواره ابراز کرد: سه جایزه شصت میلیون ریالی و پنج جایزه سه میلیون ریالی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال دهم مردادماه است، خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان، اشعار خود را به صورت پیام متنی به شماره ۰۹۱۵۵۶۷۰۵۷۰ در پیام رسان های ایتا یا تلگرام ارسال کنند.

سیدی با بیان اینکه محدودیتی در تعداد اثر و قالب وجود ندارد، افزود: دبیرخانه مجاز به چاپ اشعار منتخب است.منبع : مهر نیوز