فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 4 تیر 1403

درس گفتارهای عطار نیشابوری در حوزه هنری آغاز می شود |به گزارش پایگاه خبری شاعر، سلسله نشست درس‌گفتارهای عطار نیشابوری با رویکرد بازخوانی مثنوی‌های فریدالدین عطار نیشابوری، توسط دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری با حضور و ارایه قربان ولیئی، استاد زبان و ادبیات فارسی و پژوهشگر ادبی و شاعر، برگزار می شود که فردا یکشنبه ۸ بهمن اولین جلسه از این سلسله جلسات است.

ولیئی درباره آنچه در این جلسه‌ها ارایه می شود گفت: در این سلسله جلسه‌ها قراراست مثنوی‌‎های عطارنیشابوری شرح داده شود. خوانش دقیق متن و شرح اشارات اخلاقی و عرفانی عطار، مبنای این نشست‌هاست.

وی افزود: از آنجا که «منطق الطیر» گل سرسبد مثنوی‌های عطاراست، ابتدا به این شاهکار بی نظیر پرداخته می‌شود.

قربان ولیئی، زاده ۱۳۴۹ صحنه کرمانشاه و فارغ‌التحصیل دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. این شاعر و پژوهشگر، در حال حاضر استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان است. ولیئی موفق به دریافت کتاب فصل شده و از جمله دفتر شعرهای او می‌توان به کتاب‌های: ضربان ذات، فقط تویی که منم، لحظه جهان، ترنم داودی سکوت، با دو چشم دچار یکتایی، زیارتنامۀ روح و جوان‌شدن جاودانگی اشاره کرد. کتاب‌های: درنگی در سکوت عرفانی (پژوهش) و درخت در خودش راه می‌رود (مجموعه نثرادبی) از دیگر آثار او است.

علاقه‌مندان می توانند برای حضور در این نشست نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۰۹۱۲۵۲۲۰۱۵۰ پیامک کنند.

این سلسله جلسات هر یکشنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به صورت برخط و همچنین حضوری برگزار می‌شود.منبع : مهر نیوز