فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 3 مرداد 1403

درخشش ۵ نوجوان کرمانی در باشگاه استعداد ادبی قافاکبر خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) در کرمان، افزود: الهه اسدی خانوکی و فاطمه‌یاس محمودزاده از کرمان، سارا دینداری از سیرجان، سارینا مهنی از جیرفت و ابوالفضل مومنی از شهربابک پس از شناسایی و مصاحبه مجازی امتیاز لازم برای ورود به باشگاه «قاف» را در بخش شعر به دست آورده و عضو این باشگاه شدند.

وی افزود: باشگاه «قاف»، مخفف قله ادبیات و فرهنگ است و با هدف کشف و پرورش استعدادهای ادبی برتر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است.

به گفته‌ی وی، استعدادهای ادبی برتر هر استان از سوی مربیان و کارشناسان کانون استان شناسایی و پس از بررسی آثار و مصاحبه عضو این باشگاه می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعضای باشگاه قاف که ۱۳ تا ۱۶ ساله هستند با حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مدت سه سال در قالب یک پروژه آموزشی، پرورشی و تربیتی زیر نظر استاد راهنما دوره های آموزشی و کارگاه‌های نقد و بررسی آنلاین را به صورت مداوم می‌گذرانند و هر چند ماه یک بار با اساتید برتر کشوری دوره‌های آموزش حضوری چند روزه دارند.

وی ادامه داد: هر دوره آموزشی قاف به مدت سه سال به طول می‌انجامد و هر ساله دوره جدید با اعضای جدید آغاز می‌شود و خروجی این دوره‌ها تربیت متخصصان حوزه شعر کودک و نوجوان است.

خدادادی خاطرنشان کرد: پیش از این یاسمن امینی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهربابک در باشگاه استعدادهای برتر ادبی نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (قاف) پذیرفته شده و فعالیت دارد.منبع : ایبنا