فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 2 اسفند 1402

جشنواره فجر جایگاه شعر را در جامعه نشان می‌دهدحامد محقق در حاشیه برگزاری برنامه‌های مربوط به هیجدهمین جشنواره شعر فجر در محفل شعر طنز قم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) در قم، گفت: جشنواره شعر فجر الحمدالله هجدهمین دوره است که برگزار شده است، گرچه با تاخیر زیادی نسبت به جشنواره‌هایی همچون تئاتر سینما و دیگر هنرها کارش را آغاز کرده است اما این رویداد دیده شدن شعر و جایگاه آن در جامعه‌ای که بیشتر از جوامع دیگر با شعر نزدیکی دارند نشان می‌دهد.

وی گفت: شعر از جایگاهی خوبی میان عموم مردم برخوردار است.

معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران تصریح کرد: قم از گذشته شاعران خوبی داشته است و به خاطر اینکه یکی از محفل‌های علم در ایران بوده است به عنوان یک قطب علمی شناخته شده است و در دوره معاصر شاعران خوبی در حوزه طنز و کارهای جدی دارد.

محقق بیان کرد: جلسه شعر طنز قم توانسته خودش را به شصت‌ویکمین نشست برساند و همچنان پر پابرجا باشد. این موضوع نشانه‌ای از این مسئله است.

وی اضافه کرد: برخی از دوستان که در همین جلسه شعر خواندند دوستانی هستند که شعر را از همین محفل طنز قم شروع کردند. این نشان می‌دهد که ادامه‌دار بودن کار برکات مختلفی دارد.منبع : ایبنا