فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 29 تیر 1403

برگزاری ۳ رویداد ادبی و فرهنگی در استان زنجان

اخبار شعر و ادبیات شاعر

به گزارش پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) در زنجان، عصر مرثیه شعر ماه دَر مِه با حضور خانواده شهید بهروز قدیمی و شعرای مطرح استان عصر شعر و مرثیه شهدای خدمت «ماه دَر مِه» برگزار می‌شود.

این برنامه با حضور خانواده شهید خلبان سرگرد بهروز قدیمی و شاعران مطرح استان زنجان (شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره) در روستای درسجین ابهر که زادگاه این شهید است؛ برگزار می‌شود.

این برنامه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مجمع انجمن‌های ادبی استان زنجان، قرارگاه شهید آوینی، مؤسسه لوح زرین مانی با همکاری سایر ادارات استانی و شهرستانی برگزار و حضور عموم در آن آزاد است.

دختران هنرمند و شاعر طارمی تجلیل شدند

همزمان با گرامیداشت سوم خرداد و در راستای تجلیل از مقام دختران فعال در حوزه فرهنگی و هنری؛ دخترانی که در حوزه نویسندگی و هنری فعالیت داشتند با حضور جمعی از مسئولان شهرستان طارم تجلیل شدند.

در این برنامه از از چهار نفر از هنرمندان شهرستان از جمله زهرا حیدری، مائده نیساری، سمیرا نوروزی و مهیا بهرامی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

عصر شعر مقاومت برگزار شد

شعر و خاطره مقاومت با حضور شاعران و رزمندگان پیشکسوت با موضوع، ادبیات مقاومت و پایداری و خاطره گویی یادگاران هشت سال دفاع مقدس برگزار شد و شعرا و اهالی قلم با حضور در این عصر شعر با قرائت اشعار مربوط به سوم خرداد و همچنین روایت‌گری در این حوزه پرداختند.

از دیگر بخش‌های این عصر شعر قرائت اشعاری در ارتباط با شهادت رئیس جمهور و سانحه بالگرد قرائت شده و حاضرین یاد و خاطره شهدای خدمت را با اشعار سروده شده گرامی داشتند.

منبع : ایبنا