فرهنگی، هنری و ادبی

امروز : 14 اسفند 1402

اسامی داوران دهمین کنگره سراسری شعر بسیج اعلام شدمنصور کلامی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاعر به نقل از (ایبنا) در زنجان اظهار کرد: تا پایان مهر ماه سال جاری دبیرخانه تعداد ۱۹۲ اثر را در قالب‌های مختلف سنتی (غزل، مثنوی، دوبیتی، مسمط و ترکیب بند)، نو نیمایی و سپید به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه آثار رسیده در قالب سرود و ترانه به زبان فارسی و ترکی ارسال شده است، اضافه کرد: «قربان ولیئی» ادیب، شاعر، عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان و دبیر علمی چندین کنگره و جشنواره ملی، «علی کریمی» شاعر و داور چندین کنگره و جشنواره استانی و کشوری، «مصدق آقاجانلو» شاعر و داور چندین کنگره و جشنواره استانی و کشوری، داوران مرحله استانی دهمین کنگره ملی شعر بسیج خواهند بود.

مسئول انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان ادامه داد: پس از داوری آثار از هر بخش سه اثر؛ بجز برگزیدگان بخش ترکی به مرحله کشوری معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: از آنجا که این کنگره مجالی برای رصد و معرفی آثار فاخر و رشد استعدادهای ادبی است، امید است؛ در تشویق شاعران جوان و پیشکسوت با برگزاری هر چه باشکوه‌تر مرحله استانی این رویداد هنری، شاهد اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ و هنر در کشور عزیزمان ایران باشیم.

خانواده، فرزندآوری، تحکیم بنیان خانواده، حجاب و پوشش، ایرانی، پرچم، تمامیت ارضی، وطن، وفاق و وحدت و امنیت ملی، زبان فارسی، پیشرفت‌های علمی، مفاخر و چهره‌های تاریخی و فرهنگی و هنرمندان شهید، معیشت، اقتصاد، ناهنجاری‌ها، نارسائی‌ها، تک فرزندی، دفاع مقدس، شهدای امنیت، جهاد تبیین و توجه به رسالت روشنگری جامعه موضوعات محوری دهمین کنگره سراسری افق‌های روشن است.منبع : ایبنا